Екологи з організації Greenpeace склали список активних лісових і степових пожеж в Росії. Експерти організації з допомогою засобів космічного моніторингу нарахували 484 вогнища пожеж, передає Росбалт. Екологи звертають особливу увагу на торф'яні пожежі, бо влітку вони можуть поширитися на великі площі і привести до сильного задимлення, що посилить існуючу ситуацію з пожежами в країні.
Зазвичай навесні в РФ спостерігається не більше 200 таких пожеж, повідомив керівник протипожежної програми "Грінпіс Росії" Григорій Куксін. Таким чином, в цьому році вже зафіксовано в 2,5 рази більше торф'яних пожеж, що характерно для цієї пори року.
Найбільше турбують фахівців Брянська, Смоленська, Тверська, Ленінградська, Псковська, Новгородська, Ярославська, Московська області.
" Найбільше сил витрачається на те, щоб домогтися від МНС, щоб вони визнали сам факт пожежі і виділили хоч якісь сили на його гасіння. Поки пожежа не визнаний, на нього важко направити достатню кількість людей і техніки. Якщо МНС і далі буде так працювати, то сподіватися можна тільки на дощі", - розповіли в Greenpeace.
Там закликають МНС перевірити зазначені термоточки і не приховувати пожежі. "Ймовірність того, що влітку або на початку осені жителям частина густонаселених регіонів Середньої азії і Північно-Заходу накриє густий торф'яної дим, в цьому році дуже велика", – вважає керівник лісового відділу Грінпіс Росії Олексій Ярошенко.
Як повідомлялося, в Забайкаллі досі палахкотять понад 20 тисяч гектарів лісу.