UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Греції вкладники за день зняли з рахунків у банках більше 800 мільйонів євро

Греки побоюються введення обмежень на зняття коштів.

У Греції відбувається значний відтік коштів з депозитів. У середу, 17 червня, вкладники зняли 820 млн євро з рахунків в банках. Всього за три дні було виведено 1,52 млрд євро ( 300 млн – в понедельное, 400 млн – у вівторок), повідомляє сайт ділової інформації capital.gr з посиланням на банківські джерела.

Подібна активність вкладників пов'язана з невизначеністю на переговорах між Грецією та кредиторами, в результаті якої з'явилися чутки про можливе введення контролю за капіталом і обмеження зняття коштів.

Разом з тим стеля обсягу кредитів, наданих грецьким банкам в рамках програми екстреної кредитної допомоги минулого тижня було збільшено на 2,3 млрд євро, а в середу – ще на 1,1 млрд євро. Таким чином стелю обсягу кредитів становив 84,1 млрд євро.

17 червня Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС.

При цьому згідно даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

C 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".