UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Греції легалізували одностатеві союзи

Правовий статус учасників союзу практично ідентичний статусу подружжя.

Парламент Греції прийняв закон про легалізацію одностатевих союзів, фактично прирівнявши їх до шлюбів, повідомляє "Дождь".

Учасники одностатевих союзів отримали, в тому числі, право спадкування субсидій та пенсійних зобов'язань держави.

Законопроект підтримали дві третини депутатів (194), проти висловилися лише 55. "За" проголосували як правляча партія "Сіріза", так і лівоцентристи з "ПАСОК".

Лише 29 з 75 депутатів правоцентристської "Нової демократії" проголосував за легалізацію одностатевих союзів. Керівництво партії відмовилося підтримати законопроект, вимагаючи включити в нього заборону на всиновлення такими парами дітей.

Проти проголосували партнери "Сіріза" по правлячій коаліції "Незалежні греки" і права партія "Золота зоря".

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас привітав рішення парламенту про рівні права для всіх громадян незалежно від статі або сексуальної орієнтації".

"Замість святкування нам слід було б принести вибачення сотням тисяч співгромадян, які були позбавлені цих прав всі ці роки", − зазначив глава уряду Греції.

Православна церква Греції рішуче виступила проти прийняття законопроекту.

Читайте також: В Ірландії на референдумі легалізували одностатеві шлюби

21 грудня майже дві третини респондентів на референдумі в Словенії висловилися проти одностатевих шлюбів.

12 листопада Верховна Рада України прийняла антидискримінаційну поправку до КЗпП.

Текст законопроекту складається з одного пункту: "Забороняється будь-яка дискримінація у сфері праці, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання".

Як зазначив спікер парламенту Володимир Гройсман, всупереч спекуляцій, в законопроекті немає мови про одностатеві шлюби. За його словами, всі фракції коаліції, в т. ч. прем'єр-міністр, підтримують сімейні цінності.