UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Франції найсильніші заморозки знищують виноград і посіви на полях

Такого стихійного лиха не було 30 років

Одна з найбільших експортних галузей Франції на межі катастрофи через аномально сильні морози, які накрили країну на початку цього місяця. За даними Європейського комітету компаній винної індустрії, постраждали 80% виноградників, повідомляє CNN.

У країні очікують втрати врожаю на рівні 25% - 50%.

Лихо зачепило долину Рони, Бордо, Бургундії, Шампань, Прованс і долину Луари.

Винороби намагалися підтримувати температуру повітря, запалюючи свічки і жаровні на своїх виноградниках, але в багатьох випадках цього було недостатньо для захисту їх сформованих лоз.

За даними Національної федерації фермерських союзів, мороз також загрожує іншим культурам, включаючи буряк і рапс.

Франція не стикалася з такими природними умовами з 1991 року.

Міністерство сільського господарства Франції намагається врятувати ситуацію, знизивши податкове навантаження для власників виноробних потужностей і надаючи фінансову допомогу фермерам.

На минулому тижні французький уряд провів термінове засідання за участю банкірів, а також представників аграрних і страхових компаній, щоб розробити додаткові механізми допомоги постраждалим виноробам.

Очікується, що негода завдасть серйозного удару по показникам виноробної галузі в 2021 році, яка і так переживає кризу через пандемію COVID-19. У 2020 році обсяг експорту французьких спиртних напоїв впав приблизно на 14% до $14,5 мільярда.

Низьким температурам в виноробних регіонах Франції передувало аномальне тепло. В результаті врожаю наноситься подвійний удар: «розігрітий» виноград спочатку показав швидке і раннє зростання, що зробило його більш чутливим до пізніших низьких температур.

Падіння температури у Франції пов'язують з приходом в Європу Арктичним фронтом під час пасхального тижня. Показники термометрів в регіоні Шампань опустилися з +26 до -6 градусів Цельсія. І хоча пізніше температура повітря нормалізувалася, метеорологи попереджають про другу хвилю заморозків.

Раніше повідомлялося, що Україна з 1 січня скасувала мито на ввезення вина з країн ЄС, виконавши таким чином зобов'язання передбачене економічною частиною Угоди про асоціацію з Євросоюзом