UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Франції через масові протести розпочалася паливна криза

Протестувальники блокують нафтопереробні заводи.

На автозаправних станціях у Франції закінчується бензин. На тих небагатьох АЗС, де він ще залишився, вишикувалися довгі черги. Паливна криза в країні почався через масові акції протестів проти реформ трудового законодавства.

Протестувальники блокують всі вісім нафтопереробних заводів Франції. Два НПЗ вже зупинилися, на решті паливо не можуть вивезти, оскільки рух бензовозів мітингувальники перекрили.

Припинили роботу кілька сотень АЗС, а на працюючих заправках найчастіше продають не більше 20-ти літрів одному покупцеві.

Акції вже засудив президент Франції Франсуа Олланд. "Я поважаю всіх французів, хто висуває законні вимоги. Але це не означає, що я схвалюю цю блокаду. Це - стратегія меншості, яка впливає на більшість", - заявив він.

Прем'єр-міністр Манюэль Вальс у свою чергу пообіцяв дуже жорсткі заходи проти тих, хто не тільки страйкує сам, але і перешкоджає тим, хто хоче працювати і не може потрапити на своє робоче місце.

Профспілки на загрози не звертають уваги і вже попередили: якщо уряд не змінить своїх планів і не буде шукати компроміс, то вони закличуть до загальнонаціональної безстрокового страйку вже з 2 червня.

минулого тижня десятки представників профспілок заблокували дорогу під Марселем в знак протесту проти трудової реформи. До протестів приєдналися французькі авіаперевізники - в країні були скасовані сотні рейсів.

Читайте також: Комітет Ради у закордонних справах схвалив розрив дипвідносин з Росією

Французи протестують проти реформи трудового кодексу, розробленого міністром праці Міріам Ель-Комрі. Законопроект дає можливість роботодавцям збільшувати кількість робочих годин і домовлятися про оплату понаднормових годин безпосередньо з працівниками, минаючи профспілки. Також реформа передбачає спрощення процедури звільнення працівників.

У профспілках вважають, що реформа, покликана, за словами влади, боротися з безробіттям, на практиці призведе, насамперед, до погіршення умов праці.