UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Франції студенти вийшли на протести через університетську реформу

Молоді люди виступають проти радикальних, на їхню думку, принципів відбору до ВНЗ.

Французькі студенти, учні старших класів та їх батьки, а також викладачі вийшли 1 лютого на акції протесту проти запланованих урядом реформ у сфері освіти, пишуть французькі ЗМІ. Мова йде про зміни при вступі до вузів і на підсумкових екзаменах середньої школи. Відповідно до реформи, у столичних випускників коледжів і шкіл відбирають перевагу при вступі в університети. До реформи їх приймали окремим конкурсом.

Також скасовують відбір абітурієнтів за принципом лотереї. Матимуть значення тільки підсумки вступних іспитів. Таким чином, шанси на місце в престижному університеті, як стверджують демонстранти, для учнів з посередніми оцінками фактично зводяться до нуля. Демонстрації і мітинги студентів пройшли у всіх великих містах Франції - Парижі, Тулузі, Марселі, Ліллі та Ліоні, Бордо і Страсбурзі.

У Парижі поліція нарахувала близько 2500 протестувальників, організатори говорять про 10 тисяч. У Тулузі, наприклад, зібралися на акцію від 1000 до 2500 осіб.

"Ми засуджуємо ще більш нестійке становище студентів. Ця система відбору створить категорії еліти ", - сказав AFP представник профспілки в Тулузі Сельян Малосс.

Національні збори Франції в середині грудня схвалили законопроект про реформу вступу у вузи. Ініціатива отримала назву "Закон Відаль" на ім'я міністра вищої освіти, досліджень та інновацій Франції Фредеріки Відаль.

Законопроект не викликав схвалення у більшості французів. Студенти, зокрема, виступили проти радикальних на їхню думку принципів відбору до університетів, а також розкритикували ідею зробити диплом бакалавра не національним, а регіональним.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз в рамках формування Єдиного освітнього простору створить мережу "європейських університетів", куди увійдуть 20 університетів. Це дозволить зміцнити стратегічне партнерство між вищими навчальними закладами. Також у ЄС хочуть активізувати вивчення мов, щоб молоді люди володіли щонайменше двома європейськими мовами на додачу до своєї рідної.