У Франції в неділю, 13 грудня, проходить другий тур регіональних виборів, в ході якого боротьбу між собою ведуть партії, які подолали 10-процентний бар'єр у першому турі 6 грудня. Перемогу в ньому, набравши близько 28 відсотків голосів, здобула праворадикальна партія Національний фронт, яку очолює Марін Ле Пен.
"Республіканці" під керівництвом колишнього президента Франції Ніколя Саркозі заручилися 27 відсотками голосів, а соціалісти на чолі з чинним главою держави Франсуа Олландом розташувалися на третій сходинці, отримавши приблизно 23,5 відсотка. Ні в одному з регіонів Нацфронт не набрав більше 50 відсотків голосів, тому в країні проходить другий тур, в якому партіям досить домогтися відносної більшості. Перед другим етапом голосування Саркозі заявляв, що не має наміру створювати коаліцію з Французької соціалістичної партією.
За підсумками виборів 13 грудня має вирішитися питання про те, хто отримає більшість у нових регіональних парламентах і в результаті - право на висунення голів регіональних рад. Голосування проводиться у французьких регіонах метрополії (в ході адміністративної реформи їх число скоротиться з 22 до 13) та на чотирьох заморських територіях.
Нагадаємо, після терактів 13 листопада в Парижі европеские ультраправі і популісти виступили з серією різких заяв про міграційну політику країн ЄС. Лідер ультраправої партії "Національний фронт" Марін Ле Пен закликала негайно припинити" приймати нових мігрантів. Також ряд європейських ЗМІ повідомляли, що після терактів у Парижі рейтинг президента Франції, лідера Соціалістичної партії Франсуа Олланда виріс.
Як пише Олексій Коваль у статті Франція: водевіль в два тури на сторінках свіжого номера "Дзеркало тижня. Україна", "Нацфронт" перетворюється в третю найважливішу політсилу країни. Результати першого туру місцевих виборів у Франції виявилися приголомшуючими. Лидери "Національного фронту" побудували свою кампанію на вимогах посилити контроль за кордонами держави в умовах нездатність ЄС впоратися з напливом мігрантів, знизити залежність країни від європейських інститутів, говорили про загрозу для Франції не тільки від терористів, але також наполягали на загрозу для французької ідентичності у зв'язку з поширенням в країні ісламу ("Нацфронт" пропонує знести мечеті, де проводилися радикальні проповіді, і вигнати з країни ісламістів з подвійним громадянством), критикували уряд за економічну політику і відсутність податкової реформи. "У цілому вони використовували звичний для себе набір ідей", - пише Коваль.