У п'ятницю, 13 вересня і до самого ранку 14 вересня Париж був повністю паралізований: тут пройшов найбільший з 2007 року страйк працівників транспорту. У місті спостерігалися пробки, протяжність яких в цілому склала майже 300 кілометрів, повідомляє французьке видання The Local.
10 з 16 ліній паризького метро були цілий день закриті, інші шість працювали за окремим графіком і тільки в години пік. Не працювали також дві основні регіональні залізничні лінії. У зв'язку з цим багато парижан і жителів передмістя були змушені добиратися до роботи пішки або на велосипедах, самокатах і скутерах, проводячи в дорозі кілька годин.
У ранкові години пік затори на дорогах в Парижі і передмісті розтягнулися в цілому на 291 км - це вдвічі більше звичайного, за підрахунками місцевої влади.
Міжнародне французьке радіо повідомило, що транспортна система передмістя і Парижа повернулася до більш-менш нормального графіку роботи в 5.30 14 вересня.
Кілька профспілок Франції, у тому числі три найбільші - UNSA, CGT і CFE-CGC, напередодні закликали до участі у страйку проти пенсійної реформи. Уряд анонсував масштабну реформу, яка об'єднає 42 різні пенсійні системи в єдину, засновану на балах.
Страйк транспортників перегукується з новими протестами "жовтих жилетів", у яких також є вимоги до пенсійної реформи.
У Франції у суботу, 7 вересня, відновилися акції протестів "жовті жилети". Демонстрації відбулися у великих містах, у них взяли участь кілька тисяч осіб, пише DW.
На акції у суботу зафіксовано кілька зіткнень протестувальників і поліції, у Парижі правоохоронці затримали 89 учасників акції і винесли понад 60 попереджень. Згодом затриманих "жовтих жилетів" відпустили, у поліції також зазначили, що більшість протестувальників поводилися мирно.