Спецслужби РФ посилили активність у Фінляндії, стверджує поліція безпеки, тим самим вперше в країні назвавши Росію державою, ведучим на фінській території розвідувальну діяльність. Про те повідомляє в понеділок портал телерадіомовлення Фінляндії YLE
В огляді спецслужб зазначається, що діяльність розвідки Росії особливо активізувалася після подій у Криму та у зв'язку з кризою в Україні. РФ цікавлять високі технології, діяльність Євросоюзу, НАТО, природні ресурси Арктики, Балтійське море, повідомив YLE, який опублікував звіти Фінляндії, Швеції та Норвегії про розвідувальної діяльності в цих країнах.
Згідно з даними спецслужб Північних країн, Росія проявляє особливий інтерес до Фінляндії. Її цікавлять, насамперед, дані, пов'язані з безпекою і геополітикою, відношення Фінляндії до ЄС та НАТО, високотехнологічні розробки і їх виробництво, енергетична та торгова політика.
Спецслужби чекають активізації пропагандистської діяльності Росії: "Ґрунтуючись на спостереженнях, зроблених під час кризи в Україні, Росія та її спецслужби будуть намагатися різними способами впливати на зміну світогляду і прийняття рішень, у тому числі шляхом поширення дезінформації".
Спецслужби застерігають, що "в найближчі роки Росія імовірно буде проявляти підвищену активність по поширенню новин, вироблених державними каналами, в тому числі у Фінляндії".
У рапорті шведської поліції безпеки Sapo йдеться, що російські розвідники діють в країні під дипломатичним прикриттям", збираючи відомості про обороні, економіці, техніці, науці і політичних біженців.
У лютому цього року німецька контррозвідка також зазначала, що Росія активізувала свій шпигунство в Європі за причиною конфлікту в Україні. Методи при цьому залишилися старі, як при КДБ, выдмітила німецька контррозвідка. На додаток до шпигунства активізувалася також дезінформація.
Тому недивним стало створення у квітні у Фінляндії робочої групи, в яку увійшли представники міністерств та державних служб, яка буде протидіяти російським ЗМІ.
Крім того, в березні служба безпеки Швеції звинуватила Росію у проведенні широких шпигунських операцій на шведській території. До третини дипломатичних працівників Росії в Швеції насправді є шпигунами, заявив в Стокгольмі головний аналітик відділу контррозвідки Вільгельм Унге.
Показовим є також затримання російського шпигуна в Литві 4 травня цього року.