UA / RU
Підтримати ZN.ua

У дивні теорії змови, про які постійно говорить Росія, уже ніхто не вірить — постпред США при ООН

Історії про біолабораторії в Україні та глобальну змову проти РФ більше не діють на інших членів Радбезу ООН. 

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія неодноразово використовувала засідання Ради Безпеки ООН як майданчик для просування брехливих наративів та поширення пропаганди Кремля у власних цілях. Постійні звинувачення на адресу України та Заходу, підкріплені теоріями змови про розробку біологічної зброї та бажання знищити російську державу, не викликають довіри у інших членів організації та є пустою тратою їхнього часу. Таку думку висловила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд під час засідання Радбезу 27 жовтня, повідомляє «Укрінформ»

За словами Грінфілд, міжнародна спільнота вже втомилася від постійних маніпуляцій росіян і не вірить їхнім розповідям про біолабораторії в Україні та «брудну бомбу»

«Все, що пропонує Росія, — це дивні теорії змови, які сьогодні більше не викликають довіри в порівнянні з тим, коли вони вперше були внесені на розгляд Радбезу шість місяців тому. Зокрема, Україна не займається розробками біологічної зброї, а США не надають їй допомогу в цьому. Твердження представників РФ про те, що українські вчені начебто використовують птахів, кажанів і комах для поширення інфекцій в Росії, є цілковитим абсурдом. Такі види, навіть якби їх можна було використовувати в якості зброї, становили б рівнозначну загрозу для європейського континенту та для самої України», — заявила представниця США. 

Вона нагадала, що саме Росія тривалий час підтримувала програму біологічної зброї всупереч нормам міжнародного права і має добре задокументовану історію використання хімічної зброї, а також покривання режиму сирійського президента Асада, який теж відзначався подібними діями. 

Читайте також: РФ ініціювала засідання Радбезу ООН на тлі фейків про "брудну бомбу", але не надала нових доказів

Раніше в США заявили про бажання змінити правила використання вето в Радбезі ООН через агресію Росії проти України.