Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков вважає, що кризу в російсько-американських відносинах навряд чи можна вважати тимчасовою.
"Ми повинні виходити з не тимчасового характеру цього явища", - сказав він, відкриваючи парламентські слухання на тему "Росія - США: тимчасове загострення або нова холодна війна"?".
Депутат розкритикував прийняту минулого тижня Конгресом США резолюцію, яка, вважає він, "пропагує військовий конфлікт з Росією".
"Резолюція показує, що в США є консенсус з цього приводу. Росія розглядається виключно як ворожа держава, а ті, хто його розглядають, як можливого партнера, знаходяться в абсолютній меншості... У цій резолюції міститься кристалізація відторгнення нинішньої Росії з її політикою і уявленнями про себе та своєї ролі у світі ", - заявив Пушков.
На його погляд, надлом у відносинах двох країн визрівав довго.
"Почалося все з розширення НАТО, розгортання системи ПРО, потім окупації Іраку... ну і Україна - це було очевидне, монументально неспівпадіння інтересів і геополітичних установок сторін. Ми тут бачимо фронтальні зіткнення того, що в США вважають своїми національними інтересами і того, що ми вважаємо своїми національними інтересами", - сказав Пушков, заявивши, що у нього "язик не повертається назвати американців нашими партнерами".
"Як мені здається, ми можемо говорити про другому виданні холодної війни. Тим більше, що характерною рисою нинішньої ситуації є високе емоційне напруження, і це загострення, на мій погляд, вище, ніж у роки холодної війни", - підсумував російський парламентарій.
4 грудня палата представників США переважною більшістю ухвалила резолюцію, що засуджує дії Росії в Україні і передбачає заходи впливу на неї. Документ передбачає підтримку української влади розвідувальними засобами і припинення співпраці НАТО з Росією.