UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі допустили відправку російських бойовиків з Донбасу в Сирію

В РФ готові "без зволікань" розробити законопроект про статус учасника бойових дій в Сирії.

Голова комітету Держдуми РФ з оборони адмірал Володимир Комоєдов заявив, що для підтримки сирійських урядових військ може бути створена і спрямована в регіон "добровольча бригада" з числа бойовиків, які воювали в Донбасі.

"Що тягне туди "добровольців", крім ідеї? Звичайно, напевно гроші", - сказав Комоєдов.

Згідно з даними інформаційного агенства "Інтерфакс", зарплата "добровольців" в Сирії може становити близько 50 дол на добу.

"Наш комітет готовий, що називається, без зволікань розробити законопроект про надання статусу учасника бойових дій в Сирії, якщо в Думу надійдуть з цього приводу відповідні матеріали", - додав Він.

За його словами, поки що документи з даного питання в його комітет не надходили.

Читайте також: Українці найкраще ставляться до Польщі, Білорусі та Грузії

Раніше телеканал CNN з посиланням на джерела в Пентагоні повідомив, що Російська Федерація готується до можливої наземної операції в Сирії проти супротивників президента Башара Асада. Джерела уточнили, що наземне озброєння складається з чотирьох установок артилерії і реактивних систем залпового вогню БМ-30 "Смерч". Зброю було помічено між містами Хомс та Ідліб.

Американське видання New York Times, з посиланням на джерела в урядових і військових колах США, повідомило про готується відкриття нового фронту проти "Ісламської держави" в Сирії.

Видання The Wall Street Journal знову повідомило, що Росія завдала авіаударів не по позиціях ІД, а попольовому госпіталю сирійської опозиції. Видання повідомляє, що, незважаючи на нанесення декількох авіаударів по утримуваним "Ісламською державою" територіям, Росія вже третій день бомбить північно-західні території Сирії, де сили ІД відсутні.

Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".

У той же час, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.