У Державному департаменті США вважають, що оприлюднення Комітетом Сенату з розвідки доповіді про методи роботи ЦРУ часів президентства Джорджа Буша-молодшого не завдало серйозної шкоди іміджу країни.
Про це зазначила під час щоденного брифінгу у Вашингтоні представник Держдепартаменту США Джен Псакі. "Ми так не вважаємо", - підкреслила офіційний представник держдепу, відповідаючи на запитання журналістів щодо псування іміджу США після розсекречення документа.
Вона зазначила, що рішення оприлюднити 525 сторінок раніше "цілком таємного" тексту було прийнято з метою "повідомити міжнародному суспільству про програмах і методах, які США використовували більше п'яти років тому".
Це рішення, підкреслила Псакі, було прийнято президентом Обамою на початку його кар'єри, оскільки ті методи, які використовувалися раніше, "не відповідали американським цінностям".
Коментуючи реакцію ООН на оприлюднені в доповіді випадки тортур з боку ЦРУ і заклики покарати винних, Псакі зазначила, що судова система США є незалежною, щоб приймати такі рішення.
У доповіді, опублікованій 9 грудня, йдеться про те, що як мінімум 119 осіб були схильні до жорстких методів допиту в таємних місцях утримання під вартою, що інколи прирівнюється до тортур. У доповіді згадуються, зокрема, такі тортури, як імітація утоплення, приковування до стін, замикання в ящику, позбавлення їжі, одягу, можливості відправляти природні потреби.
В ООН вітали публікацію доповіді і зажадали покарати співробітників ЦРУ, причетних до таємним тортурам.
В ООН заявили, що особи, причетні до вчинення тортур, в силу універсальної юрисдикції цього злочину, можуть бути арештовані в будь-якій іншій країні за межами США.