США і Євросоюз запровадили санкції проти Росії не для того, щоб покарати Москву, а для сприяння політичному врегулюванню конфлікту в Донбасі.
"Ми вводимо санкції для політичного рішення, зокрема, для реалізації Мінських угод... Ми знімемо санкції, як тільки домовленості будуть виконані", – заявив координатор Держдепартаменту США з санкційної політики Деніел Фрід в ході свого виступу у вашингтонському Центрі стратегічних і міжнародних відносин у вівторок, 21 червня.
Фрід також підкреслив, що успішні реформи в Україні та санкції проти Росії у комплексі можуть дати позитивний ефект.
"Якщо реформи в Україні будуть проводитися, її економіка зростатиме, і якщо США залишать в силі санкції, які збережуть тиск на російську економіку, в такому випадку ми можемо опинитися в більш сприятливій ситуації, ніж можливо та, про яку можна було б подумати", – зазначив представник Держдепу.
Він також схвалив узгодження послами ЄС позицій щодо продовження санкцій проти РФ.
Нагадаємо, 21 червня посли ЄС погодили продовження санкцій проти РФ ще на півроку. За словами джерела, попереднє рішення Комітету має затвердити рада ЄС. Точна дата цього процесу невідома, однак твердження має відбутися до саміту Євросоюзу 28-29 червня.
Раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловив упевненість, що Брюссель продовжить санкції проти РФ ще на півроку, уточнивши, що тиск на Кремль може бути ослаблено у разі прогресу в реалізації Мінських домовленостей.
Тим часом, в МЗС Австрії запропонували поетапне скасування санкційпроти Росії. Дія санкцій Євросоюзу проти Росії завершиться 31 липня 2016 року. Очікується, що наступного тижня ЄС повинен прийняти рішення про їх продовження.
Нагадаємо, 17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.