Прес-секретар Держдепартаменту США Джон Кірбі заявив, що меморандум про безпеку польотів літаків міжнародної коаліції і Росії в повітряному просторі Сирії не є угодою про співробітництво між коаліцією і РФ. Даний меморандум не передбачає "співпраці, координації, спільного визначення цілей".
Кірбі підкреслив, що єдиною метою документа є забезпечення безпеки пілотів коаліції, які беруть участь у повітряної кампанії проти "Ісламської держави".
Прес-секретар Держдепартаменту повідомив, що США не розглядають меморандум як крок на шляху до політичного врегулювання конфлікту в Сирії. Вашингтон як і раніше вважає, що метою операції РФ у Сирії є зміцнення режиму Башара Асада, що лише посилить конфлікт і призведе до сплеску екстремізму в регіоні.
"Підписання меморандуму... не зменшить наше занепокоєння щодо російської військової активності в Сирії", - зазначив Джон Кірбі.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.