UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЦРУ наполягають: Росія втручалася в президентські вибори у США

У відомстві Помпео не схильні вірити заявам Путіна про невтручання.

Центральне розвідувальне управління США підтвердило зроблені раніше висновки про те, що Росія втручалася в президентські вибори у США, повідомляє The Hill із посиланням на директора ЦРУ Майка Помпео.

"Ми підтримуємо і завжди підтримували оцінку, дану розвідувальним відомством у січні 2017 року: "Оцінка російської діяльності і намірів на останніх виборах у США". Оцінки розвідки щодо російського втручання у вибори не змінилися", - зазначив він.

Таким чином голова ЦРУ прокоментував суботню заяву президента США Дональда Трампа про те, що він вірить президенту Росії Володимиру Путіну в питанні невтручання РФ в резидентські вибори у США.

Напередодні під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у В'єтнамі американський гарант питав російського колегу про те, чи втручався той в американські вибори.

"Він сказав, що абсолютно не втручався в наші вибори, він не робив того, що йому інкримінують. Кожен раз, коли він бачить мене, він каже: "Я цього не робив". І я вірю, я дійсно вірю, що коли він мені таке говорить, то саме так і є", - заявив Трамп.

Проте вже вранці у неділю Трамп повідомив про те, що "стоїть на боці спецслужб" у цьому питанні. Тим не менш, на його думку, президент Росії цілком щиро переконаний у тому, що РФ в американські вибори не втручалася.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що ФБР не виявило жодного впливу Білого дому на розслідування про втручання Росії у президентські вибори 2016 року. Виступаючи публічно вперше після того, як він був затверджений керівником Бюро, Крістофер Врей також похвалив спеціального радника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, який розслідує справу про російське втручання у вибори і ймовірну змову команди Дональда Трампа з Росією.

Раніше, Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори в США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачування" громадської думки в США. Своєю чергою Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлене раніше кількість – 201.

27 жовтня велике журі присяжних у Вашингтоні схвалило перші обвинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.