UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Ципраса залишилося 48 годин для укладення угоди з кредиторами – Bloomberg

Переговори Афін з кредиторами триватимуть протягом двох діб.

У прем'єр-міністра Греції Алексіса Ципраса є в розпорядженні всього 48 годин, щоб довести до логічного завершення угоду з кредиторами і завершити п'ятимісячне протистояння з позичальниками, пише агентство Bloomberg.

Після переговорів у понеділок лідери країн єврозони і їх 18 колег з Греції домовилися, що уряд Ципраса нарешті серйозно поставиться до комплексу заходів щодо реформування в країні, які вимагають виконати кредитори.

Поки політичні дискусії тривають, Європейський центральний банк у вівторок підвищив ліміт на аварійний доступ до фінансування грецьких банків, повідомляє джерело агентства.

Європейські лідери домовилися в Брюсселі нарощувати темпи переговорів, щоб забезпечити прорив у середу, 24 червня, для підписання договору. Розбіжності залишаються за пунктами "дрібним шрифтом", зокрема, вони не можуть домовитися про ставки податків з продажу – це основний камінь спотикання в переговорах, каже дипломат ЄС.

"Переговори з кредиторами будуть тривати протягом найближчих 48 годин, щоб досягти "повного та життєздатного рішення", - сказав у вівторок вранці Ципрас.

Напередодні в Греції, як пишуть західні ЗМІ, пройшов протест за участю тисяч греків, які вимагали від свого уряду підписати договір з кредиторами. Протестанти виступали проти виходу Греції з єврозоны.

У вівторок стало відомо, що Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії. 17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для DT.UA "Грецька драма для Європи".