Країни-члени Європейського союзу e четвер, 18 січня, мають намір обговорити та схвалити санкції проти сімох чиновників з Венесуели, близьких до режиму президента країни Ніколаса Мадуро, повідомляє Reuters із посиланням на дипломатичні джерела в ЄС.
Заборона на подорожі та замороження закордонних активів чекають, зокрема, на голову Національної гвардії країни, міністра внутрішніх справ, директора Боліваріанської служби національної розвідки (СЕБІН) і голову Верховного суду Венесуели. Однак санкційний список поплічників президента Венесуели ще може бути змінено та доповнено.
Як повідомили журналістам джерела, санкції ЄС вводитимуться за прийнятими раніше санкціями США. На відміну від американських, вони не накладатимуться безпосередньо на Мадуро, а тиснутимуть на диктатора через його найближче оточення.
Таким чином у ЄС сподіваються врегулювати політичну кризу в країні.
"Уряд Венесуели зруйнував опозицію і винний у порушенні прав людини, ми вважаємо, що пора послати потужний сигнал", - вважає один зі співрозмовників агентства.
Зазначимо, 31 липня 2017 року Міністерство фінансів США ввело персональні санкції проти президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Усі його активи в юрисдикції США заморожені, а американським громадянам заборонено укладати з ним будь-які угоди.
Як відомо, Венесуела переживає важку економічну кризу. У країні відбуваються регулярні відключення води і світла, не вистачає продуктів харчування та ліків. Річна інфляція в країні досягла рекордних 4115%, економіка потрапила у так звану "спіраль смерті".
Ситуація у Венесуелі критична і має всі шанси перерости в повномасштабну рецесію, яка здатна трансформуватись в гуманітарну катастрофу.
Проте сам президент держави каже, що його уряд є жертвою економічної війни, яку великий бізнес веде проти його лівої адміністрації.
Детальніше про поглиблення економічної кризи у Венесуелі читайте у статті "Венесуела: час мадуріанського правління добігає кінця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".