UA / RU
Підтримати ZN.ua

У центрі геополітики відтепер знаходяться не дві, як раніше, а три країни — США, Росія і Китай — експерт

Китай став для США "стратегічним суперником", а Росія - "екзистенціальною загрозою", і разом вони зараховані до розряду "ревізіоністських держав".

У світових столицях вже не перший рік серйозно розмірковують над тим, що могло б прийти на зміну звичних елементів архітектури безпеки і сталих механізмів міжнародного взаємодії, зруйнованими агресивними діями Росії. Стає все більш очевидним, що в центрі цієї нової геополітики, що повернулася, відтепер знаходяться не дві, як раніше, а три країни - США, Росія і Китай.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. На його думку, протистояння по осі США-СРСР/Росія, навколо якої розвивалися всі основні події після Другої світової війни, більше не є центральним елементом оновлених геополітичних концепцій. Про це прямо говориться і в щойно прийнятій Стратегії національної безпеки США, де Китай названий "стратегічним суперником", Росія - "екзистенціальною загрозою", і разом вони зараховані до розряду "ревізіоністських держав".

"Відтепер головні виклики сучасності - (1) формування нової архітектури безпеки, зруйнованої агресією Росії проти Грузії і України, небувалим сплеском тероризму і ядерною програмою КНДР, а також (2) пошук виходу з того стану світової економіки, який цілком можна назвати "тупиком глобалізації", - належить вирішувати саме в цьому геополітичному трикутнику, зрозуміло, - різнобічному", - зазначає експерт.

Детальніше про глобальні загрози читайте в матеріалі Сергія Корсунського "Геометрія геополітики" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".