UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бундестазі запропонували ввести мораторій на "Північний потік-2"

Це слід розглядати не як санкції проти проекту, а як паузу в його реалізації.

Аби розвіювати побоювання щодо того, що "Північний потік-2" можна буде використати в якості геополітичної зброї проти Східної Європи, на будівництво газопроводу можна ввести мораторій. Про це заявив глава комітету Бундестагу ФРН у міжнародних справах Норберт Ретген, інформує Deutschlandfunk.

Перерву в реалізації проекту, вважає Ретген, варто буде використати для початку діалогу між Росією, ЄС та США. 

"Якщо міжнародна угода могла б виключити можливість використання трубопроводу в якості геополітичної зброї проти країн Східної Європи, то можна було б співпрацювати з Росією в галузі енергетичної політики, - сказав Реттген. - Можливо, це могло б виглядати так: ЄС, Росія і США погоджуються запровадити мораторій на будівництво, але на цей раз не як санкції, а як паузу для вступу в переговори".

Читайте також: Штати залишають за собою право введення санкцій проти Північного потоку-2 - Держдеп США

Нагадаємо, 19 січня США ввели санкції проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус".

Крім цього, в рамках санкції проти Венесуели обмеження введені також проти російської компанії "Рустанкер". У список потрапили ще дві російські компанії - "Максим Горький" і "Сьєрра". Перше судно зараз є найбільшим танкером, який ходить під російський прапором.

В рамках проекту "Північний потік-2" росіяни планують прокласти по дну Балтійського моря трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.

Будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%.

Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте в статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" на ZN.UA.