Правляча партія "3. Передбачалося, що за кожен скачаний або завантажений гігабайт інтернет-трафіку з користувачів повинні стягувати 150 форинтів (приблизно 0,6 долара), причому займатися цим повинні будуть інтернет-провайдери.
Таким чином планувалося скоротити дефіцит бюджету та залучити не менше 20 млрд форинтів (близько 83 млн доларів).
Після того як стало відомо про законопроект, акції Magyar Telecom, найбільшого інтернет-провайдера Угорщини, впали відразу на 4,8%. А в неділю десятки тисяч людей вийшли на вулиці Будапешта, щоб висловити свій рішучий протест проти введення додаткових зборів з інтернету, повідомляє Bloomberg.
Акція була організована за кілька днів за допомогою створеної активістами групи в соцмережі Facebook.
Кількох десятків тисяч людей зібралися біля будівлі міністерства економіки, щоб висловити свій протест проти ініціативи запровадження податку на інтернет.
Зібравшись на площі, протестувальники почали скандувати гасла, вимагаючи від влади відмовитися планів по введенню податку на інтернет. Потім учасники мітингу підняли вгору мобільні телефони з включеними на них ліхтариками.
На площі також була прийнята резолюція, яка дає чиновникам 48 годин на те, щоб відкликати законопроект про податок на інтернет-трафік з парламенту. В іншому випадку мешканці столиці пообіцяли знову вийти на вулиці.
Після завершення мітингу противники введення податку попрямували до офісу ФІДЕС. Активісти стали кидати в будівлю партії старі комп'ютерні клавіатури та вибили кілька вікон, спровокувавши зіткнення з поліцією. У партії заявили, що шоковані раптовим переходом від ненасильницьких методів до вандалізму.
Повідомляється, що в акції протесту взяли участь близько десяти тисяч чоловік.