UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Брюсселі погодили текст декларації для саміту ЄС-Західні Балкани

ЄС намагається надати імпульс інтеграції Західних Балкан в Євросоюз, на тлі геополітичної гри Москви з дестабілізації ситуації в регіоні.

Саміт ЄС-Західні Балкани пройде в травні в Болгарії. Посли країн Євросоюзу вже узгодили проект тексту декларації для майбутнього саміту, повідомив у своєму Twitter Рікард Джозвяк, брюссельський кореспондент "Радіо Свобода".

"Посли ЄС погодили проект тексту декларації для саміту ЄС-Західні Балкани, який відбудеться в Софії 17 травня. Слово "декларація" досі обговорюють, але 6 країн Західних Балкан називаються "партнерами", а не "державами" або "країнами",- написав журналіст.

EU ambs have agreed on a draft declaration text for the EU-Western Balkans summit in Sofia on 17 May. the word "declaration" is still there but the 6 WB countries are referred to as "partners" not "states" or "countries". #Albania #Bosnia #Kosovo #Macedonia #Montenegro #Serbia

- Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) 20 квітня 2018 р.


Як відомо, 17 квітня Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори про вступ в блок з Албанією і Республікою Македонія. Серед балканських країн переговори про вступ у ЄС вже ведуться з Сербією (з 2014 року) і Чорногорією (з 2012 року).

6 лютого Єврокомісія схвалила стратегію Західних Балкан, спрямовану на те, щоб надати новий імпульс інтеграції в ЄС і прискорити домашню роботу, яку повинні виконати шість країн для вступу в блок.

У стратегії йдеться, що до 2025 року ЄС "може бути більше ніж 27 держав", "але динаміка руху держав Західних Балкан на їх шляху до ЄС буде залежати від їх власних заслуг, їх швидкості і від конкретних досягнутих ними результатів".

Раніше, The Guardian писали про те, що Росія може підірвати Балкани через плани розширення ЄС. Для інтеграції Західних Балкан Брюсселю доведеться зіграти в серйозну геополітичну гру.

Директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС варто збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до цих пір на європейському радарі.