UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Брюсселі завершилися переговори НАТО та РФ – журналіст

Завтра мають відбутися переговори РФ із ОБСЄ.

Переговори НАТО та Росії у Брюсселі щодо гарантій безпеки завершилися, повідомив у Twitter Рікард Йозвяк. Засідання тривало вдвічі менше, ніж двосторонні переговори США та РФ 10 січня у Женеві.

«Рада НАТО-Росія завершилася. Зустріч тривала плюс-мінус чотири години», – написав Йозв'як.

НАТО на переговорах представляв генеральний секретар Єнс Столтенберг, постійні представники 30 країн Альянсу, заступник держсекретаря США Венді Шерман. Москву представляла міжвідомча комісія МЗС та Міноборони, делегацію очолюють заступник міністра закордонних справ Александр Грушко та заступник міністра оборони Александр Фомін, який був на зустрічі з американцями у Женеві.

Читайте також: Ультиматум Путіна США та НАТО явно неприйнятний – Le Figaro

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков. Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, «без спроб обійти гострі кути». Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Росія представила Заходу справжній ультиматум — проєкти двох договорів, один із США, один із НАТО — про «гарантії безпеки». У Москві намалювали свою «формулу нового світу» і вважають, що решта світу має її прийняти. Захід міг висунути свої ультиматуми Росії і 2008-го, і 2014-го, але не зробив цього. Втрачена на великій шахівниці ініціатива дорого обходиться учасникам гри всього через кілька ходів. Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну».

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?».