UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Британії збільшилася кількість безпритульних українських біженців – The Times

Однією з причин є припинення підтримки з боку британців, котрі допомагали українцям адаптуватися після приїзду в чужу країну.

Через регулярні масовані ракетні удари РФ по енергетичній та цивільній інфраструктурі України, в Європі очікують нову хвилю українських біженців. В деяких країнах заздалегідь попередили, що їхні можливості із розміщення та забезпечення новоприбулих є обмеженими, а в інших стикаються з проблемами збільшення кількості безпритульних серед наших співгромадян, котрі втекли за кордон від війни. Зокрема, йдеться про Велику Британію, повідомляє The Times.

За інформацією джерела, суттєве зростання кількості безпритульних серед українських біженців спостерігається в останній місяць. Їхня цифра наразі сягає близько 30% від усієї кількості тих, хто прибув до Великої Британії з початку повномасштабної війни. Журналісти наголошують, що це може бути пов’язано з припиненням матеріальної підтримки з боку британців, які приймали біженців у себе вдома. 

У рамках програми "Дім для України" британські сім'ї зобов'язалися надавати підтримку українцям протягом як мінімум шести місяців в обмін на державну виплату у розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць. Однак після закінчення цього терміну кількість українських сімей, які шукають екстрене житло, різко зросла.

"Більше 2000 сімей з дітьми та 900 осіб наразі офіційно визнано бездомними, що на 800 осіб більше, ніж минулого місяця", – сказано у матеріалі.

В The Times зазначають, що міністр житлового будівництва Великої Британії Майкл Гоув зараз веде переговори з Міністерством фінансів про подвоєння виплат сім'ям, що приймають українців. Він вважає, що це все одно буде дешевше, ніж пошук нового житла для біженців.

Читайте також: 77% громадян ЄС все ще готові приймати біженців з України – опитування

Раніше повідомлялося, що статус тимчасового захисту в ЄС мають уже майже 5 мільйонів біженців з України.

Як зараз живуть українці, які виїхали за кордон на початку війни? Що відчувають? Чому не всі адаптувалися до нових умов життя? Чи планують ті, у кого склалося, повертатися додому? Та чи потрібна їм зараз хоча б емоційна допомога та участь рідної держави? Про це у статті “Українці-біженці за кордоном. Як справи і що далі?” відверто говорила з українцями різного віку та соціального статусу Олена Жежера.