UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Британії виявили 30 випадків тромбозу після вакцинації AstraZeneca

За даними на 24 березня, в королівстві вакцинували проти COVID-19 18,1 млн чоловік.

У Великобританії проаналізували 30 повідомлень про випадки тромбозу після щеплень проти коронавируса вакциною AstraZeneca, йдеться в щотижневому огляді А гентства з регулювання лікарських засобів і продуктів для охорони здоров'я Великобританії.

Фахівці вивчили звіти про випадки утворення тромбів і низький вміст тромбоцитів, що надійшли до 24 березня включно. З них 22 повідомлення стосувалися тромбозу церебральних венозних синусів. Про подібні випадки при вакцинації препаратом від Pfizer-BioNTech не повідомлялося.

У березні країни почали відмовлятися від застосування вакцини від AstraZeneca через повідомлення про серйозні побічні ефекти у вакцинованих, таких як утворення тромбів і порушення згортання крові у вакцинованих. У деяких випадках вони призвели до смерті. Зокрема, вакцинацію англо-шведським препаратом призупинили Норвегія, Швеція, Фінляндія, Ісландія та Ірландія, Німеччина, Франція, Іспанія.

Однак пізніше Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА) повідомило, що доказів зв'язку між вакцинацією препаратом від AstraZeneca і ризиком утворення тромбів немає.

Після повідомлень про випадки тромбозу у привившихся цією вакциною європейці стали втрачати довіру до неї. Зокрема, стали менше довеять AstraZeneca в Німеччині, Франції, Іспанії та Італії.

Читайте також: Українка Монзуль однією з перших у світі призначена арбітром на матч відбору чоловічого ЧС

Вакцина AstraZeneca прокотилася по американських горах: Великобританія, яка розробила її, рішуче підтримує її використання, Південна Африка категорично відкинула її, а більше дюжини країн ЄС призупинили вакцинацію в середині березня, перш ніж відновити впровадження з віковими обмеженнями.

Франція обмежила використання вакцини людьми старше 55 років, а Іспанія - людьми молодше 65 років.

Кампанія вакцинації в Німеччині була млявою: за офіційними даними, близько 11 відсотків населення на даний момент отримали першу дозу.

Як повідомлялося, компанія AstraZeneca змінила назву свого препарату проти ковіда. Тепер він називається Vaxzevria.