Влада Великої Британії намагається відволікати увагу громадян новими «ініціативами», але це ніяк не підвищує ефективність боротьби з пандемією коронавірусу. Кожен уряд намагається отримати схвалення з боку суспільства та всіляко продемонструвати власну компетентність, але, схоже, нинішня британська влада наразі зіштовхнулася з деякими проблемами, пише британська газета The Guardian.
Пандемія та Brexit – це складні політичні виклики, які британський уряд намагається вирішити й досі.
Головною проблемою влади Великої Британії називають схильність до «постійної агітаційної кампанії». Під час прийняття важливих рішень уряд намагається опиратися на оцінку того, що буде виглядати як «хороша політика», яка буде схвально прийнята народом. Тобто, влада використовує всі методи для підтримки та підвищення рівня популярності серед населення.
Політика нинішнього прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона стала рушієм багатьох змін у політичному житті Сполученого Королівства. Ще до 2019 року британський політичний устрій почали називати «постдемократією».
Уряд повинен діяти в інтересах кожного громадянина. В основі ідеї «масової демократії» лежить принцип суспільного інтересу або ж загального блага. Влада має приймати рішення, які стануть компромісом між інтересами різних соціальних груп. Проте, важко сказати, наскільки це реалізується зараз.
Наразі, зв'язок між інтересами населення та політикою влади стає слабшим. Уряд апелює не до суспільного інтересу, а до громадської думки. Для прикладу, уряд Бориса Джонсона витрачає досить багато часу на опитування людей.
Моніторинг суспільно-політичних поглядів людей є ключовим моментом для «агітаційної кампанії». Влада керується «короткочасною перспективою».
У так званій «постдемократії» громадська думка - це головний об’єкт політики. Таким чином, метою британської влади є не змінити несприятливу ситуацію, а лише модифікувати почуття людей стосовно цієї ситуації, резюмує газета.