Саудівська Аравія та Єгипет навряд чи будуть впливати на пропозицію, висунуту зятем і радником президента США Дональда Трампа Джаредом Кушнером та посередником в переговорах з Близького Сходу в Білому домі Джейсоном Гринблаттом, передає агентство Bloomberg з посиланням на слова ключових дипломатів і аналітиків у Вашингтоні.
За словами дипломатів, які говорили з агентством, Грінблатт на початку року в ООН не дав певної відповіді на питання, чи дозволить угода створити незалежну державу Палестина, хоча рішення про дві держави було ключовим пунктом всіх мирних зусиль протягом десятиліть.
Агентство пише, що президент США Дональд Трамп уже намагався отримати підтримку арабів щодо анонсованого близькосхідного мирного плану, яку сам глава Білого дому називав "угодою століття".
Визнання Трампом суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами може зробити цей план "мертвим ще до публікації" - або просто такою, що не має шансів на успіх, резюмує агентство.
21 березня президент США Дональд Трамп закликав світ визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами. Вже 25 березня Трамп підписав документ про визнання суверенітету Ізраїлю над цією територією.
Ініціатива Трампа знайшла відгук та розуміння у прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, однак, Канада, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Катар, Кувейт, Сирія, Туреччина, Іран, Росія і Євросоюз засудили наміри США, заявивши про невизнання прав Ізраїлю на Голанські висоти.
З 1944 до 1967 року Голанські висоти входили до складу Сирії, Ізраїль взяв під контроль дві третини цих територій під час Шестиденної війни 1967 року, відображаючи агресію Сирії. Ізраїльський парламент в 1981 році прийняв закон "Про Голанські висотах", який в односторонньому порядку проголосив суверенітет країни над цією територією. Однак Дамаск продовжує вважати ці території своїми. Окупацію Голанських висот не визнає ООН, яка щорічно виносить резолюції із засудженням дій Ізраїлю. Україна підтримує резолюції ООН.