UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі відзначають успіхи у торгових переговорах з Китаєм

Тим не менш, констатує радник з економіки адміністрації Трампа, до досягнення повноцінної угоди ще дуже далеко.

Представники США та Китайської народної республіки, відповідальні за проведення торгових переговорів між двома країнами, у вівторок, 9 липня, провели "конструктивну" телефонну бесіду, повідомляє "Голос Америки" з посиланням на інформацію радника Білого дому з економіки Ларрі Кудлоу.

Кудлоу вказав, що у бесіді брали участь торговельний представник США Роберт Лайтхайзер, міністр фінансів США Стівен Мнучін, віце-прем'єр Китаю Лю Хе та міністр економіки Китаю Чжун Шан.

Кудлоу зазначив, що переговори пройшли досить непогано і у конструктивному ключі – так, учасники розмови обговорили можливість подальших переговорів вже у форматі особистої зустрічі. Тим не менше, констатував він, до досягнення угоди, яка нарешті влаштує обидві сторони, ще дуже далеко.

"Чудес не буває. Взимку і навесні було просування вперед, потім все завмерло. Я сподіваюся, що ми зможемо продовжити з того місця, на якому ми зупинилися, але не можу поки точно це стверджувати", – розповів Кудлоу журналістам.

Торгова війна між США і Китаєм почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон ухвалив рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" у Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я у торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 року запровадження нових торгових мит.

Трамп на початку квітня розповів, що на переговорах вдалося досягти прогресу, а США і Китай близькі до того, щоб укласти угоду. Однак 7 травня США анонсували підвищення мит на низку товарів китайського виробництва з 10% до 25%, а в найближчій перспективі обкласти 25%-вим митом інші товари імпорту з Китаю.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".