UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білому домі погіршили оцінку впливу "шатдауна" на економіку США – ЗМІ

Кожен тиждень "шатдауна" послаблюватиме зростання американської економіки на 0,1 процентного пункту.

Часткове призупинення роботи федеральних установ США (так званий "шатдаун") впливає на американську економіку швидше, ніж адміністрація Білого дому прогнозувала спочатку, повідомляє CNBC із посиланням на власні джерела.

Кожен тиждень "шатдауна" призводитиме до зниження темпів зростання ВВП США в першому кварталі 2019 року на 0,1 процентного пункту, що вдвічі швидше за попередні прогнози, пише "Українська правда".

Раніше уряд США прогнозував слабшання зростання американської економіки на тлі "шатдауна" на 0,05 процентного пункту на тиждень.

"Це сталося тому, що адміністрація спочатку зважала лише на вплив від заморожування зарплати для 800 тисяч працівників федеральних установ. Але, як виявилося, негативна тенденція подвоїлася через те, що зарплату отримують також люди, які працюють за контрактами в урядових відомствах", - йдеться в матеріалі.

Згідно з прогнозами, продовження "штадауна" до кінця місяця загрожує ВВП Сполучених Штатів втратою 0,5 процентного пункту.

Як повідомлялося, 10 січня Палата представників схвалила законопроект про фінансування низки федеральних установ США у межах стратегії Демократичної партії щодо виходу з бюджетної кризи. Аналогічні законопроекти було проголосовано 3 січня, тоді демократична більшість нижньої палати Конгресу США погодилася піти на поступки та виділити на будівництво "стіни Трампа" 1,3 млрд доларів.

9 січня президент США Дональд Трамп достроково перервав черговий раунд переговорів із лідерами Демократичної партії у Конгресі про припинення "шатдауна" і фінансуванні будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

ЗМІ повідомляли про готовність Трампа ввести в країні загальнонаціональний режим надзвичайного стану для швидкого будівництва стіни, попри опір з боку Конгресу. Її зведення він пояснює інтересами національної безпеки: боротьбою з нелегальними мігрантами, злочинністю та наркоторгівлею. Згодом президент США заявив про відмову від планів щодо введення НС.

Трамп назвав "шатдаун" гуманітарною кризою та звинуватив демократичну більшість Палати представників у небажанні вести з ним переговори про затвердження бюджету на 2019 рік. Федеральні установи США не працюють вже 25-й день – цей "шатдаун" став рекордним в історії країни.

Нагадаємо, 21 грудня більшість федеральних установ США припинили роботу, в країні настав так званий "шатдаун". Сенат, республіканська більшість якого підтримує президента Трампа, не затвердив переданий з Палати представників бюджет, в якому не було коштів на фінансування стіни на кордоні з Мексикою.