У команді обраного президента США Джо Байдена заявили, мають намір послідувати досвіду Нової Зеландії і Австралії і оголосити загальнонаціональний локдаун, щоб взяти коронавірус під контроль за один-два місяці.
Як пише ВВС, ідею озвучив один з радників Байдена.
Зокрема, доктор Майкл Остерхольм з Міннесотського університету заявив, що уряд Байдена буде готове компенсувати всі втрачені доходи населення США.
«Ми могли б компенсувати всі вже зараз, щоб покрити всі зарплати, втрачену зарплату кожного окремого робочого і збитки малих і середніх компаній або міста, штату, окружних урядів. Ми все це можемо», - сказав Остерхольм.
Як запевняє вчений, який очолює університетський Центр дослідження інфекційних захворювань і політики по ним, з таким підходом можна отримати вакцину в першому-другому кварталі наступного року і відновити економіку без особливих втрат.
У серпні Байден вже заявляв, що готовий на все, щоб подолати вірус, і натякнув на можливий локдаун, проте вже у вересні він сказав, що повного згортання економіки не буде потрібно, а в жовтні виступив проти локдауну.
При цьому доктор Ентоні Фаучи з Центру контролю і профілактики захворювань США зазначав, що локдауна можна уникнути, якщо носити маски та практикувати дистанцію.
На цьому тижні радник Байдена Остерхольм заявив, що США наближаються до «ковідному пеклі», коментуючи темпи захворюваності. Кількість хворих в країні перевищила 10 мільйонів, понад 247 тисяч інфікованих померли.
Джо Байден поставив протидію Коронавіруси на одне з перших місць у своїй передвиборчій кампанії, тому в США питання дотримання протиепідемічних правил став партійним. Про необхідність масочного режиму і дотримання дистанції говорили в основному демократи.
Республіканці і Дональд Трамп взагалі відмовилися від ідеї стримувати коронавірус і зробили ставку на вакцину, яка з'явиться, орієнтовно, в 2021 році. Трамп заявляв, що в питанні боротьби з коронавірусів не можна довіряти вченим, тому що вони порадять ввести локдаун, який призведе до економічної кризи.
Нагадаємо, 1 лютого влада Австралії закрили кордони, особливо для мандрівників з Китаю. Міністр охорони здоров'я країни Грег Хант очолив боротьбу з пандемією і мобілізував ресурси, щоб відстежувати і ізолювати окремі спалахи.
Крім того, всі австралійські штати або повністю закрили внутрішні кордони, або жорстко обмежили пересування між штатами, а часом навіть всередині них. Останній раз кордону між штатами закривали майже сто років тому за часів пандемії «іспанського» грипу.
Згідно зі статистикою, вже у вересні в Австралії не зафіксували жодної смерті від коронавируса. Але основні обмеження зняли тільки в кінці жовтня.