UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 2016 році у світі загинули 93 працівників ЗМІ, серед них – український журналіст Шеремет

Найбільш небезпечних для працівників ЗМІ країни - Ірак і Афганістан, йдеться у звіті Міжнародної федерації журналістів.

Серед загиблих працівників ЗМІ в 2016 році також і журналіст з України - співробітник "Української правди" Павло Шеремет. Представники ЗМІ ставали жертвами цілеспрямованих нападів, вибухів бомб або були вбиті під час висвітлення бойових дій. Про це в п'ятницю, 30 грудня, повідомила Міжнародна федерація журналістів (МФЖ).

За даними МФЖ, найбільше журналістів загинули в Іраку (15), Афганістані (13), Мексиці (11), Ємені (8), Сирії (6), Гватемалі (6). Серед загиблих також один журналіст з України - співробітник "Української правди" Павло Шеремет. Всього в 2016 році загинуло на 19 журналістів менше, ніж у 2015 році.

"Ми завжди раді будь-зниження рівня насильства проти журналістів і працівників ЗМІ, однак ці цифри не дають відчувати себе спокійно. Ми продовжуємо сподіваємося на закінчення кризи безпеки в ЗМІ", - заявив президент МФЖ Філіп Лерут.

Ще 29 журналістів загинули в 2016 році в двох авіакатастрофах - в Колумбії і Росії, повідомила МФЖ.

Читайте також: ФБР привіз заключення відеомоніторингу у справі Шеремета

Журналіст Павло Шеремет загинув рано вранці в середу, 20 липня, в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

Свідками вибуху виявилися журналісти "17 каналу", які пояснили свою присутність на місці злочину випадковістю.

Слідство розглядає кілька основних версії причин вбивства журналіста Павла Шеремета – професійні відносини, особиста неприязнь і "російський слід". Крім того, є версія, що справжньою метою замаху міг бути не Шеремет, а керівник інтернет-видання "Українська правда" Олена Притула, якій належав підірваний автомобіль.