UA / RU
Підтримати ZN.ua

Twitter блокує акаунти прихильників змови QAnon. Таких вже 70 тисяч

Ці акаунти розповсюджують шкідливу інформацію.

Соціальна мережа Twitter вже заблокувала 70 тисяч акаунтів прихильників теорії змови QAnon. Передумовою для цього став штурм Капітолію прихильниками Дональда Трампа, який відбувся 6 січня. 

Масові блокування акаунтів розпочалися 8 січня після того, як забанили обліковий запис самого Дональда Трампа. В адміністрації вважають, що його повідомлення можуть підбурювати до подальшого насилля. 

"З п'ятниці (8 січня - ред.) внаслідок наших зусиль було заблоковано понад 70 тисяч облікових записів, причому було багато випадків, коли одна особа керувала численними обліковими записами", - йдеться у дописі в блозі Twitter.

Там пояснили, що ці акаунти розповсюджують шкідливу інформацію щодо QAnon та "насамперед були присвячені розповсюдженню цієї теорії змови у всій соцмережі".

Прихильники QAnon вірять у світовий уряд, що викрадає дітей, а самого Трампа вважають рятівником світу. 

Читайте також: Імпічмент Трампа: демократи зібрали голоси для початку процедури

8 січня через неодноразові порушення правил Twitter назавжди заблокував особистий аккаунт президента США Дональда Трампа.

Відзначається, що компанія оголосила про заборону через два дні після того, як Трамп був спочатку заблокований в середу за публікацію серії твітів, які вводили в оману щодо результатів президентських виборів та, імовірно, заохочували бунтівників, які напали на Капітолій США.

6 січня група учасників мітингу на підтримку Дональда Трампа прорвалася в будівлю Конгресу і на кілька годин паралізувала його роботу. Трамп закликав прихильників, котрі намагалися зірвати затвердження результатів виборів, розійтися по домівках.

20 січня 2021 року Трамп у будь-якому випадку залишить Білий дім, і президентом стане демократ Джо Байден.

Багато хто з прихильників Трампа щиро переконані, що фальсифікація результатів голосування допомогла Байдену перемогти на виборах. Значний відсоток прихильників Трампа, черпаючи інформацію з соцмереж і ультраправих сайтів, не вірять і в небезпеку вірусу COVID-19. Як же вийшло, що Америку захлеснула хвиля дезінформації? Читайте в статті Ганни Бродські-Кроткіной "Велика брехня".