UA / RU
Підтримати ZN.ua

Творця системи моніторингу ЗМІ для Кремля екстрадували у США

Клюшина звинувачують у великих фінансових махінаціях.

Швейцарія екстрадувала до США російського бізнесмена Владіслава Клюшина, близького до президента РФ Владіміра Путіна. Підприємця звинувачують в [blink title="інсайдерській торгівлі" headinfo="Інсайдерська торгівля"]Торгівля акціями або іншими цінними паперами приватними особами, які мають доступ до конфіденційної інформації.[/blink] на десятки мільйонів доларів, повідомляє Мін'юст Швейцарії.

Клюшина затримали у березні цього року на екстрадиційний запит США. Американська влада звинувачує росіянина у великих фінансових махінаціях, пише Meduza. 18 грудня бізнесмена передали американським поліцейським у Цюріху, правоохоронці супроводжували його рейсом до США.

Посольство Росії назвало екстрадицію Клюшина «черговим епізодом полювання Вашингтона на росіян».

Бізнесмен Владислав Клюшин – що про нього відомо

Клюшину належить ТОВ «М13» - компанія надає послуги моніторингу ЗМІ та соцмереж для адміністрації президента РФ, федеральних міністерств та інших державних органів. Бізнесмена також називають колишнім власником провладного Telegram-каналу «Незыгарь».

Адвокат Клюшина вважає, що обвинувачення у фінансових махінаціях є приводом для переслідування його клієнта з політичних мотивів.

Читайте також: У РФ відреагували на можливість екстрадиції Поклонської

Нагадаємо, 13 грудня Європейський Союз ввів санкції проти найманців російської ПВК «Вагнер», під обмежувальні заходи потрапив і ватажок найманців Дмітрій Уткін.

Приватна військова компанія «Вагнер» є найбільшою у Росії, й отримує фінансування та замовлення безпосередньо з Кремля. Курує діяльність ПВК близький до президента РФ ресторатор Євгєній Пригожин.

Найманці «Вагнера» беруть участь у бойових діях в найгарячіших точках: на українському Донбасі, у Сирій, Лівії та інших країнах. «Вагнерівці» причетні до низки військових злочинів у цих країнах.

Використання «приватних військових» дозволяє російській владі просувати інтереси за кордоном, паралельно заперечуючи власну присутність у зонах конфлікту – «нас там нєт».