UA / RU
Підтримати ZN.ua

Твердість європейської позиції проти Росії похитнулася – Handelsblatt

Європейські бізнесмени і політики все частіше вступають в діалог з Кремлем і говорять про пом'якшення санкцій.

Президент Росії Володимир Путін наступного тижня буде приймати поважних гостей на економічному форумі в Санкт-Петербурзі. При цьому серед них будуть не лише, ті, хто відмовився приїжджати торік, зокрема директор SiemensДжо Кезер і генеральний директор LindeВольфганг Бюхеле і керівник Uniper Клаус Шефер.

В Санкт-Петербурзі чекають і на візит президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, який вирішив прийняти запрошення попри обурення і протести деяких країн ЄС. Про це сьогодні пише німецьке видання Handelsblatt.

"В Москві дуже зацікавлені у діалозі між ЄС і Євразійським економічним союзом", - запевняє Бюхеле, який також очолює Східний комітет німецької економіки і раніше зустрічався з Путіним у Москві.

Голова компанії Lindeтакож похвалив "зусилля канцлера Ангели Меркель в налагодженні цього діалогу", що, на його думку, посприяє створенню єдиного економічного простору від Лісабону до Владивостока.

"Меркель і Юнкер хочуть улестити Москву, щоб завершити війну проти України за допомогою великої угоди. Це старий рецепт "Східної політики" від канцлера Віллі Брандта і міністра Егона Бара, націлений на розрядку протистояння Сходу і Заходу. Але колишні країни Варшавського договору, які тепер стали членами ЄС, відкидають ідею повернутися до співпраці з Росією", - йдеться в статті.

Тим часом, ЄС збирається в цьому місяці вирішити, чи продовжувати санкції проти Росії. І в цьому питанні єдність союзу похитнулася. Для того, щоб її зберегти, міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальетр Штайнмаєр запропонував пом'якшити жорстку позицію і розробити механізм поступового зняття санкцій з Росії за умови поетапної реалізації Мінських угод.

Бюхеле підтримав цю ідею Штайнмаєра, додавши, що стимули для вирішення конфлікту між Україною і Росією необхідні. Однак він додав, що в процесі пом'якшення позиції спочатку не варто зменшувати тиск на сектори російської економіки, а, наприклад, дозволити російським чиновникам перетинати кордони ЄС.

Тим часом, видання Wall Street Journal писало, що скасовувати санкції проти Росії ще не час. Економічні санкції змусили Москву сісти за стіл переговорів у Мінську і заморозити бої в Донбасі. І скасування санкцій просто зараз без досягнення прогресу лише заохотить до відновлення інтенсивного насилля.

Сьгодні видання Financial Times писало, що Євросоюз продовжить санкції проти Росії ще на півроку. Дипломати побоювалися, що продовження може викликати серйозні політичні битви між такими державами, як Угорщина, Греція та Італія, які виступають за перегляд санкцій, і більш войовничо настроєних щодо держави, в тому числі Польщею і країнами Балтії, які хочуть, щоб санкції пролонгували.

Нагадаємо, 8 червня Сенат Франції ухвалив резолюцію із закликом пом'якшити санкції проти Росії у разі прогресу в реалізації умов Мінських домовленостей. Рішення підтримали 302 з 318 членів верхньої палати Парламенту Франції.