Дональд Туск все ще мріє про те, щоб Британія скасувала Brexit. Президент Європейської Ради, який раніше називав себе англофілом і затятим прихильником Великої Британії, сказав, що не виключає скасування Brexit протягом наступних шести місяців, пише британська газета Financial Times.
"На цей досить складний момент історії нам потрібні мрійники і мрії. Ми не можемо піддатися фаталізму. Принаймні, я не перестану мріяти про кращу і об'єднану Європі", - сказав Туск, виступаючи перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі.
Рішення надати Британії піврічну відстрочку викликало критику з боку деяких членів Європарламенту, які побоюються, що участь Великої Британії у виборах у Європейський парламент у наступному місяці призведе до хаосу і лише збільшить кількість євроскептиків вже серед нових депутатів Європарламенту.
Гай Верхофстадт, глава Європарламенту і голова ліберальної партії Європейського блоку, не згоден з Туском. Він вважає, що 31 жовтня - надто короткий термін для істотного переосмислення, але надто довгий для прийняття термінових заходів. Він також вважає, що піврічне відтермінування лише продовжує невизначеність і вносить хаос Brexit в політику ЄС. Він додав, що тривала відстрочка може "отруїти" європейську виборчу кампанію, в якій нова партія Найджела Фараджа (євроскептика) може стати головним переможцем.
"Це рішення може призвести до загибелі Європи. Принаймні, загальмувати її на довгі роки, направивши нашу енергію на переговори з британськими лідерами, такими як Корбін або Джонсон, які в глибині душі зневажають Європу", - цитує FT слова політика.
"Я ніколи не думав, що скажу таке в нашому парламенті, але, може бути, єдиний, хто може нас врятувати, - це Найджел Фарадж", - заявив колишній прем'єр-міністр Бельгії, впевнений, що шестимісячне продовження підриває єдину позицію ЄС щодо Brexit.
Туск на це іронічно зауважив, що схвалення Фараджа має стати достатньо вагомою причиною для Верхофстадта глибоко переосмислити і переформулювати його аргументацію.
Колишній прем'єр-міністр Польщі також застеріг колег від того, щоб ставитися до депутатів Європарламенту від Британії як до "другосортних" законодавців.
Газета уточнює, що якщо британський угоду про вихід з ЄС отримає схвалення Палати громад до липня, будь обрані від Британії члени Європарламенту вже не приступлять до виконання своїх обов'язків.
В ніч на 11 квітня ЄС і Велика Британія узгодили "гнучкий" план відтермінування Brexit до кінця жовтня. Проте лідерам доведеться зібратися ще в червні, тому що "ситуацію з Brexit необхідно тримати під контролем".
Детальніше про процес виходу Великої Британії з Євросоюзу читайте в матеріалі Віктора Константинова "Острів невизначеності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".