Туркменістан скасував безкоштовну роздачу до 120 літрів бензину на місяць на жителя країни, пояснивши це прагненням упорядкувати місцевий ринок нафтопродуктів, підконтрольний державі.
Країна з населенням 5,5 мільйона є найбільшим після 3 експортером природного газу на просторі колишнього СРСР.
В опублікованій у пресі постанові президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова скасування пільг пояснюється цілями "поступального розвитку національної економіки, досягнення раціонального використання нафтопродуктів і впорядкування їхньої реалізації на внутрішньому ринку".
Його попередник, що помер в 2006-му, перший пострадянський лідер Туркменістану Сапармурат Ніязов, якого Захід звинувачував у репресії проти інакодумців, дав розпорядження безкоштовно забезпечити громадян товарами першої необхідності, такими як електроенергія, у межах установленої норми. Бердимухамедов обіцяв зберегти ці пільги до 2030 року.
Всі АЗС у Туркменістані належать державі. При Ніязові за бензин брали символічну ціну: літр пального коштував 0,02 долара, дешевше за місцеву питну воду у пляшках.
Після зміни верховної влади ціна на бензин стрибнула двічі: спершу майже у вісім разів - до 0,15 долара за літр Аі-95, потім до 0,22 долара; майже стільки ж коштує буханець хліба. З 2008 року уряд видавав громадянам талони на безкоштовний бензин.
Прикаспійська країна видобуває порівняно небагато нафти - близько 10 мільйонів тонн на рік, з яких левова частка переробляється на НПЗ всередині країни. !zn
Читайте також:
Президент Туркменістану покрасувався за кермом Bugatti Veyron і виграв автоперегони
В Ашгабаті виставили кінну статую президента Туркменістану
Начальнику гідрометцентру Туркменістану загрожує звільнення за невірний прогноз
В честь 8 березня усі жінки Туркменістану отримають від президента по 14 доларів