UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина зняла всі звинувачення з ймовірного вбивці пілота Су-24 – ЗМІ

Докази провини Челіка були визнані недостатніми.

Прокуратура Туреччини зняла звинувачення з Альпарслана Челіка, підозрюваного в вбивстві пілота збитого в Сирії російського Су-24, повідомляє у вівторок газета Daily Sabah з посиланням на джерело в прокуратурі.

Інформацію також підтвердив адвокат обвинуваченого Мурат Устундаг. За його словами, докази провини Челіка були визнані недостатніми. При цьому захисник зазначив, що розслідування справи про незаконне зберігання і носіння зброї триває.

4 квітня в Туреччині суд заарештував підозрюваного у вбивстві російського пілота Су-24 Альпарслана Челіка. Бойовик пред'явлені йому звинувачення заперечує. Заарештовано також шість осіб, затриманих разом з ним. Вісім були звільнені під підписку про невиїзд. На допиті в суді Челік також дав свідчення про те, що він попросив бойовиків, які були поруч з ним в момент катапультування Пєшкова, не відкривати по ньому вогонь.

24 листопада 2015 року турецькі винищувачі збили Су-24 зі складу російської авіагрупи, задіяної в Сирії в операції проти "Ісламської держави". Пілот Олег Пєшков і штурман Костянтин Мурахтін катапультувалися, проте командир екіпажу був убитий вогнем з землі, а штурмана в результаті врятували. Незабаром з'явилося відео, на якому Челік заявив, що він і його бійці відкрили вогонь.

В ході інциденту турецька сторона заявила, що борт, який потрапив на територію Туреччини і не відповідав на запити, залишаючись невідомим для них і, як вони припустили, небезпечним. У РФ зазначили, що літак знаходився виключно над територією Сирії, де брав участь в операції проти терористів "Ісламської держави". У відповідь в Туреччині вказали, що в даному регіоні Сирії немає ділянок, які б контролювалися бойовиками, і що Росія бомбардує опозиційно налаштованих до президента Сирії Башара Асада сирійських туркменів (туркоманів) - ця народність етнічно близька до турків.

Після події відносини між Анкарою і Москвою різко загострилися. Росія ввела санкції проти Туреччини в різних галузях. 1 січня 2016 року набрала чинності заборона на ввезення деяких видів сільськогосподарської сировини та продовольства з цієї країни. Крім того, передбачено скасування безвізового режиму.