UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина заявила про готовність до спільних з США операцій у Сирії, але без участі курдів

Туреччина виступила за те, щоб США, а також їхні союзники по НАТО долучилися до підтримки помірної сирійської опозиції, яка виступає проти сирійської влади.

Чавушоглу зазначив, що другий фронт може бути відкрито, але без "Демократичного союзу"

Чавушоглу зазначив, що другий фронт може бути відкрито, але без "Демократичного союзу"

Турецька влада готова приєднатися до спеціальних операцій США на території Сирії за умови, що в них не будуть брати участь сирійські курди, заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

"Якщо ми приєднаємося, то вони (США – ред.) будуть розташовувати своїми спеціальними силами, а ми - своїм", - заявив він журналістам.

Міністр зазначив: "Ми сказали, що згодні, другий фронт може бути відкрито, але без "Демократичного союзу" (партія сирійських курдів – ред.)".

На думку дипломата, головною метою "другого фронту" Туреччини і США має стати припинення переміщення бойовиків і вантажів угруповання "Ісламської держави" через турецько-сирійський кордон.

Одночасно Чавушоглу виступив за те, щоб Туреччина, США, а також їхні союзники по НАТО, зокрема, Франція, Великобританія і Німеччина, долучилися до підтримки помірної сирійської опозиції, яка виступає проти сирійської влади.

"На жаль, і Росія, і НАТО розглядають терористичні угруповання в якості своїх партнерів і підтримують їх", - сказав він, маючи на увазі підтримку США сирійських курдів.

Читайте також: Ердоган звинуватив ЄС у лицемірстві щодо "курдського питання"

Повідомлялося, що на півночі Сирії відбуваються запеклі бої між бойовиками ІД і силами опозиції.

Раніше повідомлялося, що курди спільно з арабськими опозиційними угрупованнями Сирії почали наступ на так звану столицю "Ісламської держави" місто Ракку.

Незадовго до цього, різні підрозділи ІДІЛ влаштували перестрілку в Рацці між собою. В результаті бою загинули не менше 70 чоловік.