На кордоні з Іраном 3 був підірваний газопровід, по якому в країну поставляється 10 мільярдів кубометрів газу щорічно.
Як повідомляє агентство Anadolu Agency, пожежа на газопроводі вже усунута, однак поки невідомо, скільки часу буде потрібно для його ремонту.
Міністр енергетики Туреччини Танера Йілдиза повідомив, що вибух був викликаний нападом диверсантів у 15 кілометрів від кордону з Іраном. Він також повідомив, що мешканці східних провінцій і промисловість не залишаться без газопостачання, газ знайдуть з інших джерел.
Як відзначає Reuters, до перемир'я з курдами в 2013 році даний газопровід, завдяки якому Туреччина забезпечує чверть своїх газових потреб, не раз піддавався нападкам з боку курдських радикалів.
Після масштабного теракту, який забрав життя 32 людей, а також сплеску заворушень і вбивства поліцейських в країні, Туреччина почала масштабну АТО, в рамках якої за кілька днів були затримані понад 1000 осіб. Затримують підозрюваних як у зв'язках з ІДІЛ, так і курдів, які можуть бути пов'язані з незаконною в країні Робочою партією Курдистану. Зокрема, курди вже взяли на себе відповідальність за вбивство поліцейських.
Після авіабомбардувань позицій курдів останні заявили про закінчення перемир'я з Туреччиною.
Саме курди особливо постраждали від ісламістів, і довгий час заворушеннями вимагали від уряду захистити сирійських курдів на кордоні з Туреччиною, зокрема - в Кобані. Тоді уряд Туреччини замість ударів по ІДІЛ завдав авіаударів по позиціях курдів. Авіаудар по курдах Туреччина повторила декілька днів тому.
Також напередодні бойовики ІДІЛ атакували кордон Туреччини, в результаті чого був убитий один військовий офіцер, ще дві людини були поранені. Після цього Туреччина вперше вступила у військову фазу боротьби з ІДІЛ. Також Туреччина через місяці переговорів дозволила США використовувати її військову базу для боротьби з ісламістами. Більше того, Туреччина як член НАТО, скликала засідання Альянсу для обговорення подальших дій союзників.