UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина забороняє видачу посвідок на проживання у Стамбулі

Не виключено, що це пов'язано у тому числі із напливом росіян, які тікають зі своєї країни.

МВС Туреччини поширило заборону на видачу посвідок на проживання іноземцям на всі 39 районів Стамбула. Місцевим мешканцям, які здаватимуть житло іноземним громадянам, що нелегально проживають у місті, загрожують штрафи, а готелям — позбавлення ліцензії, пише видання Milliyet.

Покарання для порушників заборони, як йдеться у повідомленні, може бути ще більш жорстким: аж до позбавлення волі. Заборона діятиме до особливого розпорядження.

З початку 2023 року було здійснено 29 операцій з боротьби з нелегальною міграцією, затримали 51 особу. Кожного оштрафували на 26750 лір (понад 37 тисяч гривень за поточним курсом), чотирьох заарештували, а до шести застосували судовий контроль. Влада попередила затриманих, що якщо їх тричі викриють в аналогічних порушеннях, їм загрожує анулювання ліцензії готелів або опечатування будинків на невизначений термін.

За офіційними даними станом на 2022 рік у Туреччині мешкало 5,4 мільйона іноземних громадян, за неофіційними — до 7 мільйонів. Стамбул відчув на собі найбільшого тиску імміграції: там оселилися майже 1,3 мільйона іноземців. При цьому лише 8% одержали ВНЖ шляхом придбання нерухомості.

Загальна чисельність населення мегаполісу перевищує 159 млн. осіб, але  в туристичний сезон кількість збільшується. У жовтні 2022 року МВС запровадило заборону на видачу ВНЖ іноземцям у 10 районах Стамбула. Вона не поширюється на тих, хто приїхав до міста на лікування, навчання та з цілями, пов'язаними з міжнародною торгівлею.

На думку деякх експертів, причиною заборони може бути, зокрема, і завелика кількість росіян у Туреччині. Останнім часом потік вихідців з Росії, які прагнуть легалізуватись у країні, дещо зменшився, проте досі залишається  стійким

У 2022 році понад 153 тисячі росіян отримали офіційний дозвіл на проживання в Туреччині. Вони посіли перше місце за цим показником серед громадян інших країн.

Деякі росіяни почали залишати країну після введення Росією військ на Україну 24 лютого 2022 року. Відтік людей посилився на тлі часткової мобілізації, що проводилася, з 21 вересня. Скільки точно людей виїхали з Росії упродовж 2022 року, невідомо.

Наприкінці минулого року запити росіян, які вирішили отримати посвідку на проживання в Туреччині почали ігноруватися місцевими чиновниками

Як повідомлялось, з 1 липня частка іноземних громадян у кожному з житлових районів Туреччини не повинна перевищувати 20%.