UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина випробувала американські винищувачі F-16 проти російських ракет С-400

Російська система С-400 була доставлена в Туреччину в липні після майже трьох років переговорів між президентом Ердоганом і президентом Путіним. І турецькі військові вже приступили до випробувань нещодавно придбаної зброї.

Влада Туреччини приступила до випробувань нещодавно придбаної російської системи протиракетної оборони, використовуючи в якості тренувальних цілей винищувачі американського виробництва, повідомляє The Times.

На турецьких телеканалах, 26 листопада показали, як на об'єкті під Анкарою почалися перші випробування, під час яких в якості тренувальних цілей використовувалися винищувачі американського виробництва F-16, що складалися на озброєнні у турецьких військово-повітряних сил протягом 32 років.

У повідомленні, випущеному мером Анкари, мешканців попереджають, що сьогодні і завтра літаки F-16 та інша авіатехніка будуть здійснювати прольоти на малій висоті.

Як зазначає британське видання, система С-400 була доставлена в Туреччину в липні після майже трьох років переговорів між президентом Ердоганом і президентом Путіним. Потім Туреччину виключили з програми F-35 альянсу НАТО, в рамках якої випускаються винищувачі-невидимки нового покоління, введені в експлуатацію у цьому році. Існували побоювання, що, якщо С-400 надійде на озброєння в Туреччині в той же час, коли туди будуть доставлені F-35, Москва зможе отримати інформацію про нової технології набагато швидше, ніж це відбувається зазвичай.

Розгортання двох систем і чотирьох батарей, які Туреччина до цього моменту купила у Росії за 2 млрд доларів, застопорилося влітку, коли Вашингтон намагався повернути Ердогана назад під крило американських збройних сил.

Раніше Туреччина відхилила пропозицію про постачання американської ракетної системи Patriot. Однак найбільш серйозно відносини Туреччини з США постраждали із-за недавніх подій в Сирії, які підштовхнули Ердогана глибше в обійми Путіна. Наступ Туреччини на північно-східну Сирію змусило президента Трамп вивести війська США з цього регіону, що відкрило шлях для входження військ президента Асада, підтримуваних російською армією.

Видання уточнює, що після цього турецький лідер побував у Вашингтоні з державним візитом і на порядку денному була купівля С-400, але "через два дні після від'їзду з Вашингтона Ердоган підтвердив, що він "не здасться" з питання про С-400, навіть якщо в той же час Туреччина буде закуповувати систему Patriot".

"Ми розглядаємо пропозиції про покупку одних лише ракет Patriot і повну відмову від російських С-400 як втручання в наші суверенні права", - заявив він.

Останні події означають, що знову велика ймовірність введення санкцій США в зв'язку з цим питанням, які досі відкладалися завдяки закулісної дипломатії і особистій дружбі Ердогана і Трампа.

У свою чергу, в США побоюються, що система C-400 може допомогти Москві зібрати розвідувальні відомості про західних військових можливостях, а покупка цієї системи Туреччиною спровокувала кризу всередині НАТО. Альянс стурбований покупкою російського обладнання країною-членом НАТО в той час, коли дві сторони все частіше опиняються в тупиках у дусі холодної війни.

10 листопада, радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Роберт о'брайен заявив про те, що Сполучені Штати можуть ввести санкції проти Туреччини у зв'язку з угодою про купівлю у Росії зенітно-ракетних комплексів С-400.

За словами політика, якщо Туреччина не скасує покупку С-400, ймовірно, будуть застосовані санкції. Згідно думку о'браєна, у НАТО немає місця для С-400.

"У НАТО немає місця для великих російських військових закупівель", - зазначив радник президента США.

За його словами, Трамп "дуже чітко" передасть цю думку президента Туреччини Реджепу Ердогану під час їх майбутньої зустрічі у Вашингтоні.

Нагадаємо, американський лідер Дональд Трамп і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зустрічалися у Вашингтоні, 13 листопада.