Прокуратура Стамбула видала ордери на затримання 35 журналістів за підозрою у зв'язках з організацією опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого турецька влада підозрює у спробі організації державного перевороту в 2016 році, інформує турецька газета Hurriyet.
Як повідомляє видання, ордери на їх арешт були видані через те, що вони є користувачами програми ByLock, яка, за версією турецької влади, застосовується членами організації Гюлена для обміну зашифрованими повідомленнями. Турецька поліція почала операцію з затримання журналістів в четвер вранці і вже затримала дев'ять з них. Серед затриманих - редактор газети Birgün Бурак Екиджи. Він повідомив у соціальних мережах, що поліція конфіскувала його ноутбук і телефон.
Зазначимо, десятки тисяч державних службовців, поліцейських і бізнесменів або були звільнені, або арештовані за використання програми ByLock після невдалої спроби державного перевороту.
Як інформують "Репортери без кордонів", Туреччина займає 155-е місце з 180 країн в Індексі свободи преси (RSF) в 2017 році. Ситуація зі ЗМІ в Туреччині стала критичною в умовах надзвичайного стану, проголошеного після спроби державного перевороту.
Фетхуллах Гюлен рішуче заперечує свою роль у невдалому перевороті і закликав до міжнародного розслідування, але президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав спробу перевороту "подарунком від Бога". Тоді уряд ініціював широкомасштабну чистку в країні, поміщаючи під варту тисячі чоловік.
Міністерство юстиції Туреччини 13 липня оголосило, що більше 50 тисяч осіб були заарештовані і близько 170 тисяч стали предметом судового розгляду за звинуваченням у перевороті.
Як відомо, невдала спроба перевороту в Туреччині сталася в ніч на 16 липня минулого року. Тоді загинули більше 200 людей. Зараз в країні діє режим надзвичайного стану. Парламент Туреччини схвалив законопроект про його продовження на три місяці, починаючи з 19 липня.