UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина проведе обшук консульства Саудівської Аравії через зниклого журналіста WP

Саудити дозволили туркам провести розслідування в будівлі консульства.

Міністерство закордонних справ Туреччини оголосило, що правоохоронці проведуть розслідування зникнення Джамаля Хашоггі в будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, звідки, передбачувано, журналіст The Washington Post так і не вийшов тиждень тому.

Розслідування проводитиметься в будівлі консульства. Твитнуть Поделиться

"Незважаючи на недоторканність консульських будівель у відповідності з Віденською конвенцією, вони можуть бути проінспектовані органами приймаючої країни в будівлі консульства за згодою керівника дипломатичної місії. Влада Саудівської Аравії заявила, що вони відкриті для співпраці і що вони можуть бути розглянуті в Генеральному консульстві", - йдеться в повідомленні спікера МЗС Туреччини Хамі Аксоя.

Також наголошується, що за подіями, пов'язаними з долею Хашоггі уважно стежать підрозділи судових органів, органів безпеки і розвідки з дня інциденту.

"Розслідування, розпочате нашими владою з метою визначення долі журналіста, інтенсивно триває", - додали у зовнішньополітичному відомстві Туреччини.

Читайте також: Журналістку Марінову міг вбити психічно хворий - МВС Болгарії

8 жовтня турецька власта подала запит на дозвіл провести обшук в будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, після чого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Саудівська Аравія зобов'язана довести свою версію про те, що зниклий журналіст покинув будівлю дипустанови.

Журналіст прийшов у консульство Саудівської Аравії у вівторок, 2 жовтня, для отримання весільних документів. Біля дипломатичної установи його чекала наречена. Вона заявила про те, що Хашоггі так і не вийшов з будівлі. Турецькі чиновники вважають, що журналіст міг бути убитий на території саудівського консульства. Влада Саудівської Аравії спростували ці звинувачення.

Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї Саудівської Аравії.