Посол Туреччини в Євросоюзі Селім Енель вважає, що зараз умови для вступу в ЄС його країни не самі підходящі, але все може швидко змінитися.
"Уряд Туреччини хоче, щоб країна вступила в ЄС до 2023 року. В цьому році Турецькій республіці виповнюється 100 років. Для моєї країни членство в Європейському союзі стало б урочистим вінцем", - заявив Енель в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt.
"Туреччина хоче увійти до ЄС. Ми прагнемо до повного членства. Вступ в ЄС дуже важливо для нас", - сказав він.
Важливо відзначити, що для вступу в ЄС Туреччина повинна виконати 72 умови – це все стосується змін у законодавство. У той же час, поки що міграційна угода з ЄС не принесла Анкарі довгоочікуваної скасування віз. Більшою мірою причиною тому стала відмова Туреччини міняти антитерористичне законодавство. Крім того, ЄС і США засудили "чистки", що турецька влада провела після спроби перевороту.
В ході спроби військового перевороту в Туреччині загинули не менше 265 осіб. Кількість поранених оцінюється в 1500 чоловік. Вже на наступний день почалися масові репресії серед супротивників президента Реджепа Тайіпа Ердогана, які торкнулися десятків тисяч чоловік.
Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен, якого влада Туреччини звинувачує в організації заколоту, відкинув свою причетність і заявив, що переворот міг бути постановочним і до цього може бути причетний Ердоган.