Доброю новиною є дозвіл турецького прем'єр-міністра Реджепа Ердогана на використання 3 бази ВПС на півдні Туреччини для нанесення ударів по позиціях ІДІЛ.
Однак, як пише Кон Колін на сторінках The Telegraph, погана новина полягає в тому, що Туреччина вирішила відновити бойові дії проти свого давнього ворога – сирійських курдів.
"Сирійський конфлікт вже досить ускладнений і без рішення Туреччини відкрити другий фронт проти курдів, більшість з яких розглядаються в якості союзників Заходу", - пише Колін.
Сирійські курди деякий час тому відбили у бойовиків ІДІЛ місто Кобани, яке знаходиться поруч з сирійсько-турецьким кордоном. Без цієї події, вважає автор, військова кампанія Заходу проти "Ісламської держави" не виглядала б успішною.
У цьому світлі рішення Туреччини бомбити позиції як ІДІЛ, так і курдів в Сирії виглядає контрпродуктивним по відношенню до військової кампанії проти ісламістів. Однак Анкара підкреслює, що турецькі ВПС завдають удари тільки по позиціях Робочої партії Курдистану (РПК), яка здійснює теракти проти турецьких громадян, а також вважається терористичною організацією на території деяких країн НАТО.
Однак, як вважає Кон Колін, Туреччина платить високу ціну за свої подвійні стандарти по відношенню до ІДІЛ: у липні в результаті теракту в місті Суруч було вбито 32 особи, і ще 100 поранені.
На думку автора, Ердоган з допомогою бомбардувань позицій курдів намагається повернути парламентську більшість для своєї політичної сили "Партія справедливості і розвитку", яка його втратила на парламентських виборах на початку червня. Проте дана позиція абсолютно не допомагає міжнародної коаліції здобути перемогу над "Ісламською державою".
На екстреному зібранні НАТО у вівторок, присвяченому загрозі конфлікту в Туреччині, більшість країн Альянсу підтримали Туреччину в її стратегії. У той же час кілька країн, включаючи Німеччину і Нідерланди, висловили невдоволення порушення перемир'я з курдами і закликали повернутися до мирного процесу.
Як відомо, влада Туреччини наполягає, що будуть вести війну проти "будь-якого" виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Зокрема, паралельно з початком авіаударів по відношенню к ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.
Після масштабного теракту, який забрав життя 32 людей, а також сплеску заворушень і вбивства поліцейських в країні, Туреччина почала масштабну АТО, в рамках якої за кілька днів були затримані понад 1000 осіб. Затримують підозрюваних як у зв'язках з ІДІЛ, так і курдів, які можуть бути пов'язані з незаконною в країні Робочою партією Курдистану. Зокрема, курди вже взяли на себе відповідальність за вбивство поліцейських.
РПК прагне до створення курдської автономії з середини 80-х років, час від часу боку між Туреччиною і курдами ведуться бойові дії, а потім оголошуються перемир'я.