UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина планує виступити гарантом безпеки у Секторі Газа – Ердоган

Післявоєнна Газа має стати частиною суверенної палестинської держави.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Газа має стати частиною незалежної, суверенної палестинської держави після закінчення війни між Ізраїлем і Хамасом, і Анкара не підтримуватиме жодних планів «поступового стирання палестинців» з історії. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, відповідаючи на запитання журналістів щодо повернення з Казахстану на борту літака, передає Anadolu.

Він також висловив готовність Туреччини взяти на себе місію як країну-гаранта Сектору Газа, якщо виникне така ситуація.

«Про питання гарантії ми говоримо постійно з моменту початку подій. Ми говорили, що якщо на Туреччину випаде обов'язок гаранта, ми готові взяти на себе цю місію і можемо бути країною-гарантом. Греція може бути країною-гарантом на Кіпрі, країною-гарантом може бути і Велика Британія, а чому б Туреччині не стати країною-гарантом, чому б не створити таку структуру в Газі? Отже, ми можемо взяти на себе роль країни-гаранта», - сказав президент.

Читайте також: США підтвердили використання своїх безпілотників над Сектором Гази

За словами турецького лідера, Туреччина має взяти на себе провідну роль у питанні гаранта у секторі Газа. «Це буде розвиток, який формує історію, сьогодення та майбутнє», - зазначив Ердоган.

Ердоган повторив свою критику західних країн за їх підтримку Ізраїлю, заявивши, що довіра Анкари до Європейського Союзу «глибоко підірвана».

Ми підтримуватимемо формули, які принесуть мир і спокій у регіон. Ми не підтримуватимемо плани, які ще більше затьмарять життя палестинців і поступово зітруть їх зі сцени історії».

Він заявив, що єдиним винуватцем ситуації у Газі є прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Ердоган додав, що Туреччина підтримає будь-які ініціативи, спрямовані на те, щоб Ізраїль був притягнутий до відповідальності за те, що він назвав військовими злочинами та порушеннями прав людини, і що нездатність зробити це підірве довіру до глобальної системи.

Нагадаємо, Туреччина засудила загибель ізраїльських цивільних, спричинену нападом ХАМАС на південь Ізраїлю 7 жовтня. У відповідь Ізраїль відкликав із Туреччини своїх дипломатів.