UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туреччина може схвалити членство Швеції у НАТО до кінця року – Reuters

Напередодні Туреччина відклала розгляд законопроєкту щодо заявки Швеції на вступ.

Турецький парламент працює над тим, щоб до кінці 2023 року ратифікувати заявку Швеції на вступ до Північноатлантичного Альянсу.

Про це під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО розповів очільник турецького відомства Хакан Фідан, пише Reuters.

За його словами, ратифікація Швеції має завершитися у «найближчі кілька тижнів».

Читайте також: Ердоган пообіцяв сприяти ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО, але натякнув, що процес може затягнутися

Нагадаємо, Швеція, і Фінляндія подали заявки на приєднання до НАТО в травні минулого року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Президент Туреччини Таїп Ердоган тоді висловив заперечення проти обох запитів, оскільки, за його словами, країни Північної Європи захищають тих, кого Анкара вважає терористами, а також через ембарго Стокгольма на торгівлю оборонною продукцією. У квітні Туреччина ратифікувала заявку Фінляндії, але вступ Швеції досі на схвалено.

Туреччина вимагала від Швеції вжити більше заходів для стримування місцевих членів Робітничої партії Курдистану (РПК), яку Європейський Союз і Сполучені Штати вважають терористичним угрупованням.

У відповідь Стокгольм представив антитерористичне законодавство, яке робить членство в терористичній організації незаконним, а також скасував обмеження на експорт зброї до Туреччини. Швеція заявила, що виконала свою частину угоди.

Для ратифікації законопроект має бути схвалений комісією у закордонних справах парламенту Туреччини, а потім винесений на загальне голосування, яке може відбутися через кілька днів або тижнів. Після цього Ердоган має підписати його як закон. Окрім Туреччини заявку Швеції не ратифікувала ще й Угорщина. Але попри це, саме Туреччина розглядається як головна перешкода на шляху вступу Швеції до Альянсу.

Читайте також: Швеція повинна якнайшвидше приєднатися до НАТО, щоб запобігти загрозі з боку РФ — міністр оборони

Вже майже немає сумнівів у тому, що турецький парламент зрештою ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО. Схоже, що формальні претензії до Швеції були лише частиною ширшого кола питань, у яких президент Реджеп Ердоган сподівався знайти порозуміння із західними партнерами. Наскільки можна судити, його тактика значною мірою себе виправдала. Чому? Дізнайтеся про це зі статті В’ячеслава Ліхачова на ZN.UA “Швеція в НАТО? Чому вдався шантаж Ердогана”.