Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) завершило формування оперативної групи для розслідування "гаванського синдрому" у американських дипломатів і співробітників розвідки, повідомляє телеканал CNN.
Назва "гаванський синдром" дали ряду симптомів, що з'явилися в американських дипломатів на Кубі в 2016 році. Тоді вони масово поскаржилися на головний біль, нудоту, запаморочення і проблеми зі слухом. У 2018 році американські дипломати в КНР пережили подібне. Крім того, такі симптоми спостерігалися і у деяких співробітників ЦРУ.
За словами одного з високопоставлених чиновників США, зусилля створеної групи будуть спиратися на широкий спектр ресурсів ЦРУ для вирішення будь-яких майбутніх інцидентів.
CNN відзначає, що багато нинішніх і колишні американських чиновників вважають, що до даних атак може бути причетна Росія. За даними американської розвідки, Москва займалася вивченням мікрохвильової зброї ще в 1970-х роках.
Кандидат на пост глави ЦРУ Вільям Бернс в середу пообіцяв розібратися в причинах виникнення так званого "гаванського синдрому" серед американських дипломатів.
"Я гарантую, що в разі затвердження моєї кандидатури я приділю виключно першочергову увагу тому, щоб з'ясувати, хто несе відповідальність за дані нападу", - заявив Бернс на слуханнях в комітеті з розвідки Сенату США.
Він зазначив, що також приділить особливу увагу тому, "щоб забезпечити колегам та їхнім сім'ям догляд, на який вони заслуговують, в тому числі, в Національному інституті охорони здоров'я і в лікарні Walter Reed".
Напередодні президент Microsoft Бред Сміт, спираючись на дані компанії, заявив про причетність Росії до кібератаки на американські відомства і компанії в грудні 2020 року, свідчить повідомлення в комітеті сенату з розвідки