UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦРУ: Китай може планувати вторгнення на Тайвань до 2027 року

Китай утримався від засудження операції Росії проти України, але він був обережним, щоб не надавати таку пряму матеріальну підтримку, яка могла б спровокувати санкції Заходу, подібні тим, які накладено на Москву.

Директор Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільям Бернс заявив, що не можна недооцінювати амбіції президента Китаю Сі Цзіньпіна щодо Тайваню, незважаючи на те, що він, ймовірно, "протверезів", споглядаючи становище російських військ в Україні, пише Reuters

Читайте також: Тайвань засвоїв уроки війни РФ проти України, які допоможуть йому захиститися від Китаю — посол

Бернс сказав, що Сполучені Штати мають розвідувальні дані, що Сі наказав своїм військовим бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року.

«Це не означає, що він вирішив здійснити вторгнення у 2027 році чи будь-якому іншому році, але це нагадування про серйозність його зосередженості та його амбіцій», — сказав Бернс на заході в Джорджтаунському університеті у Вашингтоні.

Очільник ЦРУ додав, що китайський лідер, ймовірно, був «здивований і збентежений» і намагався винести уроки з «дуже поганої роботи» армії РФ та її системи озброєння в Україні.

Читайте також: Втрати армії Росії на війні наближаються до позначки 130 тисяч вбитими — Генштаб

Росія та Китай підписали «безмежне» партнерство минулого лютого незадовго до того, як російські війська вторглися в Україну, і їхні економічні зв’язки процвітали, оскільки зв’язки Росії із Заходом скоротилися.

Напруженість у цьому регіоні вже давно, наприклад пів року тому вона була пов'язана з візитом на Тайвань Ненсі Пелосі. Але кожного разу вона оновлюється, проте з дещо новими конотаціями. 

Читайте також: Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна

Російське вторгнення підігріло занепокоєння в Китаї, але там водночас задумались про можливість зробити подібний крок щодо Тайваню, острова, який Пекін вважає своєю територією.

Китай утримався від засудження операції Росії проти України, але він був обережним, щоб не надавати таку пряму матеріальну підтримку, яка могла б спровокувати санкції Заходу, подібні тим, які накладено на Москву.

 «Я вважаю, що недооцінювати взаємну відданість цьому партнерству було б помилкою, але це не дружба без меж», — сказав Бернс.