UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Цей саміт G20 ще раз підтверджує ізоляцію Росії» – Макрон

Президент Франції вважає, що ухвалена декларація G20 не є дипломатичною перемогою Росії

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що результати саміту країн «Великої двадцятки» (G20) та ухвалена 9 вересня спільна декларація є підтвердженням міжнародної ізоляції Росії. 

«Цей саміт G20 ще раз підтверджує ізоляцію Росії. Сьогодні переважна більшість членів G20 засуджують війну в Україні та її наслідки», – сказав Макрон 10 вересня на прес-конференції після церемонії закриття саміту, повідомляє Reuters.

На його думку G20, яка була створена для вирішення міжнародних економічних питань, не обов'язково є місцем, де слід очікувати дипломатичного прогресу щодо війни в Україні. За його словами, ухвалена декларація G20 не є дипломатичною перемогою Росії.

Нагадаємо, що G20 ухвалила декларацію лідерів, в якій уникала засудження Росії за війну, але підкреслила людські страждання, спричинені конфліктом, і закликала всі держави не застосовувати силу для захоплення територій. Цей консенсус став несподіванкою. Протягом тижнів, що передували саміту, різко відмінні погляди на війну загрожували зірвати зустріч: західні країни вимагали, щоб учасники закликали засудити вторгнення, а Росія заявляла, що заблокує будь-яку резолюцію, яка не відображає «її позицію».

Читайте також: G20 і розчарування Києва: неоднозначні результати саміту для України від RFI

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван сказав журналістам, що декларація саміту «дуже добре відстоює принцип, що держави не можуть використовувати силу для територіальних придбань або порушувати територіальну цілісність і суверенітет чи політичну незалежність інших держав».

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив: «Вторгнення Росії в Україну – це те, що може похитнути фундамент співпраці в G20… Крім того, це має значний вплив на світову економіку через такі події, як постійне зростання цін на продукти харчування та енергоносії».

Чиновник Європейського Союзу, який не побажав бути названим, заявив Reuters 10 вересня, що війна в Україні була найбільш спірним питанням на переговорах. Він підтвердив, що вирішальну роль у подоланні розбіжностей при ухваленні спільної декларації відіграли Індія, Бразилія та Південна Африка.

Читайте також: Путіна не заарештують під час зустрічі G20 у Ріо – заява країни-організатора

Нагадаємо, що речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко поставив під сумнів правильність формулювань щодо російського вторгненні у декларації G20. Він висловив подяку від української сторони тим партнерам, які намагалися включити в текст документу сильні формулювання, але зазначив, що «в частині щодо агресії Росії проти України Групі двадцяти немає чим пишатися».